FUE Metodumahiruluocak2019-10-02T20:03:30+00:00

Fue Metodu

rep-hair-sac-ekimi-hair-trans

FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu), kelime anlamı olarak kıl kökünün alım şeklini tarif etmektedir. FUE tekniği ile kıl kökü, FUT saç ekiminde olduğu gibi blok halinde değil, tek tek alınmaktadır.

FUE tekniği ilk defa 2003 yılında uygulanmış ve giderek yaygınlaşmıştır. Kıl kökleri önceleri 1.5 mm’lik boru şeklinde aletlerle alınıyordu. Zamanla alım ucunun çapı 1.2 mm ye kadar düşmüş ve seri üretime geçilmiştir.
Günümüzde saç ekimi ile ilgili teknolojik gelişmelerle birlikte 0.6 ila 0.8 mm’lik daha ince ve daha küçük uçlar kullanılmaya başlandı.

Saç ekiminde “minimal invaziv” (çok az hasar yapan) yöntem FUE saç ekimidir ve eski yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar az doku hasarı ve buna bağlı minimum iş gücü kaybına sebep olmaktadır.

FUE saç ekimi yöntemi diğer saç ekimi teknikleri gibi bir ameliyat değildir ve ameliyata bağlı ağrı, yara, enfeksiyon, kanama, yara açılması, yara izi gibi genel ameliyat risklerini taşımaz.

FUE saç ekiminde alınan greft standart ve tek tip olduğu için ekilecek alanda cildi kesmeden ve kıla istenilen açı verilerek ekim yapılabilmektedir. FUE saç ekimi tarzı ayrıca saça doğala en yakın görünümü kazandırmaktadır. Saç ekimi uzmanlarına göre FUE saç ekiminin FUT saç ekimiminden en önemli farklarından birisi de saç ekimi açısının saç ekimi uzmanının elinde olmasıdır.

Safir FUE Tekniği

Yeni bir saç ekim tekniği olarak bilinen bu teknik, doğada  doğal olarak bulunan safir elementinin kristal taşından elde edilmektedir. Safir FUE; saç ekimi kanalların açılmasında kullanılan tekniğin adıdır.

Doğal safir kristalinden elde edilen safir bıçaklar ile kanallar açılır. Cilt dokusuna zarar vermeyen bir yöntemdir. Safir ile yapılan saç ekimlerinde dokuya daha az zarar verildiği için kanama az olmakla birlikte iyileşme süresi daha hızlıdır. 

Safir FUE yönteminin Avantajları

  1. Doku zedelenmeleri ve kabuk oluşumu en az seviyeye iner.
  2. Daha doğal bir görünüm sağlar.
  3. Operasyondan sonra ödem oluşması en aza indiği için hastalar daha konforlu bir süreç geçirir.

    Open chat